Cestovní polštářek je věc, která nezabere moc místa, ale dokáže neuvěřitelně zpříjemnit spaní někde pod širákem. Není to vše zas tak jednoduché, pojďme si povědět více.
Kdo by to neznal – po dlouhé cestě si konečně chceme trochu odpočinout. Rozbalíme si bivak, uleháme, ale co pod hlavu? Asi těžko s sebou potáhneme velký polštář, takový, jaký máme doma. Je nerozměrný, špatně se nosí a zabírá mnoho prostoru. Ale my potřebujeme něco pod hlavu. Jak to nejlépe vyřešit? Nejlépe cestovním polštářkem, který veškeré zmíněné obtíže eliminuje. Jak to dokáže?
Co tedy takový cestovní polštář vlastně je? Jedná se o zmenšeninu toho, který máme doma. Měl by mít dostatečné rozměry, ale zároveň musí být skladný, aby nám v batohu nezabíral moc místa. Verdikt? Nejlepší možností jsou nafukovací cestovní polštáře. Díky nim splníme vše, co jsme si v předchozích řádcích zmínili. Velkou výhodou je i samonafukovací verze, která prakticky funguje tak, jako samonafukovací karimatky. Na jedné straně je ventil, obsah polštáře je vyplněn speciální pěnou, která má tendenci se rozpínat, čímž do sebe vtahuje vzduch. Po otevření ventilu se tak začne dít, čímž polštář nabyde na objemu.
Vypadá to snadně, nicméně existuje pár náležitostí, které musí polštář splňovat. Za prvé nezapomeňme na kvalitní materiál. Tyto druhy polštářů se rádi propichují, což by mohl být problém. Je tedy dobré nosit s sebou sadu na opravu, kterou využijeme i u karimatek se stejným principem. Dále se zaměřme na ventil. Ten musí být kvalitní, jinak by nemusel vydržet horší zacházení. Pokud splníme tyto požadavky, dopřejeme si jak spokojený spánek, tak i celý náš výlet.
Možná se to nemusí zdát jako tak skvělá věc, nicméně zdravý a kvalitní spánek je to, co nám dodává energii pro další den. Stabilizovaná páteř, nebo pocit měkkého polštáře pod hlavou se tak stává standardem. Standardem, od kterého nechceme upustit.