Usnadníme vám orientaci!
Nejprve několik základních definic ke střelivu:
1) Střelivo je souhrnné označení všech nábojů do střelných zbraní.
2) Střelivo přebíjené – druh střeliva, jež je použito z již vystřelených nábojnic. Tento druh střeliva ocení především sportovní střelci, kteří mají vysokou spotřebu střeliva.
3) Střelivo zkušební – používané pro úřední přezkum technické stavu střelné zbraně.
Munice
Pod pojmem munice si může představit cokoli, jež uvádí do chodu projektil (střelu). Munice je tažnou silou mnohdy složitého systému zbraně. Mezi munici počítáme i granáty, raketomety, dělostřelecké granáty, iniciátory zážehu a další součásti vojenských nebo civilních zbraní.
Druhy střeliva
Střelivo se rozděluje do mnoha kategorií. Pro snadnou orientaci v našich produktech uvádíme střelivo, se kterým se můžete setkat v obchodech Rigad.
1) Jednotná střela – střela, která se opuštěním hlavně palné zbraně nerozdělí. Například pistole, kulovnice, malorážky, flobertky a jiné.
2) Hromadná střela – hromadná střela je přesným opakem jednotné. To tedy znamená, že se rozdělí po opuštění hlavně palné zbraně. Klasickým případem je notoricky známá brokovnice, ale nenechme se zmýlit. K hromadný střelám se řadí i takové, jež jsou ve stavu plynném nebo i kapalném. Můžeme si pod nimi představit různé obranné spreje, jež jsou součástí naší bohaté nabídky.
Aby bylo naše povídání kompletní, tak jmenujme ostatní druhy střeliva:
3) Průbojná střela – střela s vysokou tvrdostí je konstruována k prostřelení nejrůznějších tvrdých materiálů, například ušlechtilých kovů. Tento druh střeliva používají především armádní složky.
4) Výbušná střela – střela, která při nárazu exploduje.
5) Zápalná střela – charakter střely byl vyvinut tak, aby se při nárazu vznítila.
Věříme, že výběr střeliva již máte mnohem snadnější. Nyní již budete vědět, jestli si u nás zakoupíte střelivo pro sportovní využití ať už s jednotnou nebo hromadnou střelou, nebo se budete pídit po střelivu k osobní ochraně vás, vašich blízkých nebo cenného majetku.