Nabídka příslušenství k nosičům plátů je poměrně široká. Ostatně výrobci (i na základě zpětné vazby vojáků a dalších uživatelů) vymýšlejí stále nová neotřelá řešení, která dokážou majiteli nosiče plátů ulehčit situaci v boji i při cvičení.
Mezi příslušenství pro nosiče plátů se řadí různé přezky, úchyty, upevnění a popruhy, které usnadňují uchycení jak samotného nosiče plátů, tak i příslušenství k němu. Rychloupínací přezky jsou přirozeně připraveny na operativní použití, tak abyste je mohli kdykoliv připnout nebo odepnout v závislosti na konkrétní situaci. K dispozici jsou univerzální uchycení (rozuměj uchycení nezávislá na výrobci) typu ROC nebo G hook (G háčku). Případně jde o součást systému UAS (Universal Attach Systems).
Už ze samotného konceptu nosiče plátů je jasné, že největší důraz při balistické ochraně je kladen na oblasti hrudi, břicha a zad. Což jsou samozřejmě citlivé části těla, které je třeba chránit. Jenže co boky, ramena nebo slabiny? To jsou většinou slabá místa nosičů plátů, minimálně tedy v základním provedení. Naštěstí existují různé cummerbundy (šerpy), chrániče třísel nebo ramenní vycpávky, které sice vždy nemají certifikovanou úroveň balistické ochrany, ale na druhou stranu pořád je lepší být chráněn alespoň něčím než vůbec ničím.
Tím však výčet vlastností příslušenství pro nosiče plátů nekončí. Důležitou součástí panelů a dalších doplňků bývají i MOLLE/PALS vazba, která usnadňuje přichycení dalšího vybavení na nosiče plátů a další personalizaci pro přizpůsobené pozice pouzder, kapes či sumek.
Poslední kategorií příslušenství pro nosiče plátů jsou prvky, které zvyšují pohodlí majitelů nosičů plátů. Jedná se především o různé typy vycpávek (třeba těch ramenních), které jsou umisťovány na oblasti nosiče plátů, které jsou v přímém kontaktu s nositelem. Právě v těchto oblastech může při delším nošení docházet ke tření, v jehož důsledku mohou vznikat odřeniny a další komplikace.