Mizu představuje značku, o které by měl rozhodně vědět každý milovník outdooru a dobrodružství, který se snaží žít co nejvíce ekologicky. Produkty této značky jsou totiž stylové, funkční a také poměrně ekologické.
Lahve na pití,
termosky,
hrnky, ale i termohrnky či brčka – to vše (a mnohem více) najdeme v nabídce značky Mizu.
Všechny produkty Mizu jsou bez BPA a dalších škodlivých látek. Před plastem či hliníkem dává Mizu přednost tzv. 18/8 potravinářské oceli a sklu. Tato potravinářská ocel se běžně používá v pivovarství či vinařství, zároveň také nijak nemění chuť nápoje (s kovovou chutí se tedy rozlučte). Označení 18/8 pak znamená, že materiál obsahuje 18 % chromu a 8 % niklu. A zapomenout nesmíme ani na stopu na životním prostředí – ocel je materiál, který je možné recyklovat.
Zpátky na začátek
Zakladatelem společnosti
Mizu je Jussi Oksanen –
olympijský sportovec a také profesionální snowboardista, který se tomuto sportu věnovat celých 18 let. Jussi si na své konto připsal 7 medailů z X Games a je všeobecně známý jako jeden z nejlepších backcountry snowboardistů všech dob. Nápad na založení značky Mizu
se zrodil v roce 2008 – v době, kdy Jussi natáčel na Aljašce film o snowboardu.
Právě zde se shodl se svým přítelem, filmařem Bradem Kremerem, že jejich cesty jsou spojeny s poměrně výraznou ekologickou stopou – především co se týče plastových lahví na jedno použití. Jussi se tehdy proto rozhodl hledat lahev, která by splňovala jeho potřeby, zároveň se dala opakovaně použít a také zapadala do jeho stylu. Jeho hledání však nemělo šťastný konec – co Jussi hledal, to bohužel nenašel. To ho zavedlo k nápadu na založení vlastní společnosti, která by tuto mezeru na trhu zaplnila. Krátce na to proto vznikla společnost Mizu.
S ohledem na přírodu
Již prvotní myšlenka pro založení společnosti v sobě nesla notnou dávku ekologie. Planeta je však pro značku důležitá i v současnosti. Mizu proto podporuje organizace, které se zaměřují na ekologii. Mezi takové nadace patří například nadace Roba Machada, která se zaměřuje na vzdělávání dětí v souvislosti s ekologií (například problémy související s množstvím plastu v oceánech).