Ochranná výstroj a vybavení zejména pro vojenské účely musí splňovat určitá kritéria. Tato kritéria jsou v případě amerických ozbrojených sil (US Army, US Navy a US Air Force) standardizována formou souboru testů MIL-STD-810F.
Výbava, která má chránit vojáky a jejich cennou výstroj ve službě, musí být nějakým způsobem objektivně hodnocena, aby bylo jasné, že je schopná vydržet náročné podmínky, jimž bývají tito vojáci vystaveni. Tripartita amerických ozbrojených sil, tj. armáda, mariňáci i letectvo, se dohodla na standardech ve formě testů MIL-STD-810F.
Tyto standardizované testy sice vznikly ve Spojených státech, ale certifikace MIL-STD-810F je uznávána prakticky po celém světě, a to jak vojáky, tak i civilisty. Protože pokud je některá součást výbavy dost dobrá pro armádu, bude jistě dobrá i pro civilní využití. Tyto standardy se zaměřují na širokou škálu podmínek prostředí, mezi něž se řadí nízký tlak pro testování produktů pro vyšší nadmořské výšky; dále také vystavení extrémním teplotám (vysokým i nízkým) a také teplotním šoku za provozu i skladování dané položky. Následně vystavení vysoké vlhkosti a ponoření (viz níže) i vystavení dešti včetně mrznoucího deště nebo deště hnaného silným větrem.
Při používání a skladování však mohou být jednotlivé prvky výbavy vystaveny také vlhkosti, plísni či tzv. solné mlze – v tomto případě se řeší, jak dobře dokáže produkt odolávat korozi. Samozřejmostí je pak testování vlivů rychlé akcelerace či vibrací, a to jak od střelby, tak i těch náhodných.
K testům, které standardy MIL-STD-810F zahrnují, patří například také test ponoření, který zjišťuje, zda je nějaký obal (například tvrdý kufr) schopen ochránit svůj obsah před vniknutím vody, aniž by přitom došlo k poškození tohoto obsahu. Tyto testy z naší nabídky splňují například kufry kanadské značky Nanuk.
Standardy MIL-STD-810 byly poprvé formulovány 14. června 1962, přičemž písmena A-H označují jednotlivé revize těchto standardů. Konkrétně MIL-STD-810F je revize z 1. ledna 2000, která sice už více než 20 let stará, ale přesto stále všeobecně uznávaná. Po revizi F vznikly ještě revize G (s platností od 31. října 2008) a H (s platností od 31. ledna 2019).